Dell Latitude Rugged - Laptop, który przetrwa nawet 87 upadków

Kategoria pancerne notebooki wzbogaciła się ostatnio o trzy 14-calowe urządzenia firmy Dell. Nowe modele zostały wyprodukowane pod marką Latitude, którą amerykański producent od lat wykorzystuje do oznaczania laptopów dedykowanych dla odbiorców biznesowych. Jednak linia Rugged 5420, 5424 i Latitude Rugged Extreme 7424 to produkty dla bardzo wymagających profesjonalistów, pracujących w trudnych warunkach np. na platformach wiertniczych, w wojsku czy służbach zajmujących się sytuacjami kryzysowymi.

ilustracja: Dell

Podstawową cechą tych komputerów nie jest piękny, smukły design, ale wytrzymałość i trwałość. Przekłada się to na ich charakterystyczną wzmocnioną konstrukcję, spełniającą bardzo rygorystyczne normy militarne (MIL-STD-810G) i przemysłowe (IP). Te komputery mogą pracować w bardzo szerokim zakresie temperatur mieszczącym się w przedziale od -29° do 60°C (model Extreme do 63°C). Wyłączone mają bez problemu przetrwać przechowywanie w ekstremalnym zimnie -60°C czy pełnym słońcu 71°C.

Ale to jeszcze nic, bo pracujący Extreme przetrwa 87 upadków z wysokości 0,91 m, a mniej wytrzymała wersja 26 takich upadków. Wyłączone komputery mogą spaść nawet z 1,91 i po włączeniu dalej działać. Nie strasznym im piasek, słona bryza, szok termiczny. Rugged jest zgodny z normą IP-52, czyli jest zabezpieczony przed wniknięciem w niego drobin i kapiącą wodą. Latitude Extreme idzie o krok dalej i spełnia normę IP-65, czyli jest pyłoszczelny i odporny na wodę pod ciśnieniem.

Choć zazwyczaj wytrzymałe laptopy nie grzeszą najlepszymi parametrami, to w tym wypadku Dell oprócz starszych generacji procesorów oferuje również możliwość wyboru ósmej generacji procesorów Intel Core i5 i Core i7. W zależności od wybranego procesora bazową kartą grafiki są zintegrowane układy Intel HD 520, 620 lub UHD 620, które można na etapie zamawiania sprzętu wspomóc układami AMD Radeon 540 lub RX540.

Wszystkie porty, w jakie wyposażone są wzmocnione laptopy Della, zakryte są ochronnymi klapkami, a ich 14-calowy ekran Full HD ma 1000 nitów jasności i można z niego korzystać w bardzo słoneczne dni. Ciekawostką jest również zastosowanie w tych laptopach dwóch baterii, które można pojedynczo wyjmować podczas pracy i ładować.

Ceny: od ok. 9000 zł (wersja Rugged)
www.dell.pl

1392 laptopów porównywanych co godzinę
55 nowych rankingów każdego miesiąca
1855 ofert z 11 sklepów

cookies

Używamy cookies w celach świadczenia usług i statystyk.
Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane na Twoim urządzeniu. Możesz zmienić te ustawienia.