Lenovo IdeaPad C340 - Recenzja i Konfiguracje
Powrót

wszystkie

recenzja

Lenovo IdeaPad C340 - Recenzja i Konfiguracje

author image
Andrzej Pająk

Przygotowanych zostało mnóstwo konfiguracji, różniących się między sobą pod praktycznie każdym względem. Klienci mogą wybierać nie tylko podzespoły, ale również przekątną ekranu. Sprzęt jest bowiem sprzedawany w wersjach 14-calowych i 15-calowych.

Budowa

Zróżnicowanie sprzętowe i dostęp do wielu modeli laptopa ma być największy atutem serii. Co ważne, w każdym przypadku otrzymujemy do dyspozycji urządzenie 2 w 1, a więc laptopa, którego można używać jak tablet – wystarczy obrócić ekran o 360 stopni.

Jak już zostało wspomniane, specyfikacja Lenovo IdeaPad C340 może wskazywać na procesory Intela lub AMD. W pierwszym przypadku do dyspozycji otrzymujemy układy z serii Intel Whiskey Lake-U, które bardzo dobrze sprawdzają się podczas obsługi programów biznesowych, a także narzędzi multimedialnych. Pod względem wydajności najlepiej wypadają laptopy wyposażone w procesor Intel Core i7-8565U.

Lenovo IdeaPad C340(fot. Lenovo)

Parametry

Ten czterordzeniowy i ośmiowątkowy układ CPU doskonale sprawdza się w pracy, a także w domu. Wyróżnia się częstotliwością taktowania na poziomie od 1800 MHz w trybie bazowym do maksymalnie 4600 MHz w trybie turbo. Do tego dodać należy również 8 MB pamięci podręcznej, a także współczynnik TDP wynoszący 15 W. Mamy więc do czynienia ze standardowym procesorem niskonapięciowym, którego wydajność okaże się wystarczająca w biurze, ale również podczas pracy w trybie mobilnym.

Jego szerokie możliwości potwierdzają testy diagnostyczne – w programie Cinebench R15 uzyskał on średnią na poziomie 178 dla trybu jednowątkowego i 564 dla wielowątkowego. Wszystko to wystarczy, aby cieszyć się bezproblemową obsługą programów biznesowych, multimedialnych i wielu innych.

Lenovo IdeaPad C340 (fot. Lenovo)

Jak wypada cenowo?

Omówiony powyżej sprzęt został przygotowany dla bardzo szerokiej grupy odbiorców. Na rynku znajdziemy zarówno modele ultramobilne, jak i lepiej sprawdzające się w trybie stacjonarnym. Do tego dochodzi niezwykle szeroki wybór podzespołów, które sprawdzają się podczas obsługi programów biznesowych, graficznych i multimedialnych. Każdy jest więc w stanie znaleźć sprzęt, który spełni jego wymagania.

Nowy laptop w ofercie Lenovo powinien zainteresować szeroką grupę potencjalnych odbiorców. Mając na uwadze zróżnicowanie dostępnych konfiguracji, a także jakość ich wykonania, warto polecić serię IdeaPad C340.

Specyfikacja

  • Ekran
  • 15,6" matowy
  • Rozdzielczość
  • 1920 x 1080
  • Waga
  • 2.7 kg
  • Grubość
  • 2.7 kg
  • Czas pracy baterii
  • 2.7 kg

Mogą cię zainteresować