One Mix 2 Yoga - Prawdziwy mikrokomputer
Powrót

wszystkie

recenzja

One Mix 2 Yoga - Prawdziwy mikrokomputer

author image
Andrzej Pająk

Wdawałoby się, ze kategoria netbooków czas swojej świetność ma już za sobą. Nic bardziej błędnego. Dowodem na to, że rynek wciąż potrzebuje takich konstrukcji, jest premiera laptopa OneMix 2 Yoga chińskiej firmy One Netbook. Komputer jest nie tylko miniaturowy, ale również z laptopa może szybko zamienić się w mały tablet.

ilustracja: Xiaomi

OneMix 2 Yoga bardziej przypomina eleganckie aluminiowe pudełeczko o wymiarach 182x110 cm i wadze 515 gramów niż pełnoprawnego laptopa. To co ewentualnie wskazuje na to, że mamy do czynienia nie z przerośniętym telefonem czy tabletem, jest grubość urządzenia wynosząca 17 mm. Komputer wyposażono w 7-calowy wyświetlacz Full HD o rozdzielczości 1920x1200 pikseli, który dzięki specjalnemu zawiasowi można przekręcić o 360 stopni i korzystać z Yogi jak z tabletu. Z tego względu producent oferuje nawet do niego opcjonalne piórko dotykowe, pracujące z 2048 poziomami nacisku.

Tym co sprawia, że tego malucha można traktować jak laptopa jest wbudowana klawiatura o stosunkowo dużych jak wymiary całego komputera klawiszach. W One Mix 2 nie znajdziemy klasycznego trackpada. Zamiast niego mamy nietypowy sensor podczerwieni umieszczony pomiędzy klawiszami, podobnie jak trackpoint znany z Thinkpadów. Obok urządzenia wskazującego umieszczono również czynnik linii papilarnych.

Sercem One Mix 2 jest dwurdzeniowy procesor Intel Core m3-7Y30 Dual Core taktowany zegarem do 2,6 GHz. W podstawowej konfiguracji CPU wspiera 8 GB pamięci DDR3 RAM, a za grafikę odpowiada zintegrowany procesor graficzny Intel HD Graphics 615. Rolę pamięci masowej pełni dysk SSD o pojemności 256 GB, na którym zainstalowany jest Windows 10.

Po prawej stornie obudowy umieszczone zostały złącza USB-C, USB 3.0, czytnik kart microSD, micro HDMI, wyjście słuchawkowe. Łączność bezprzewodową zapewniają Wi-Fi 802.11 ac (i niższe) oraz Bluetooth 4.0. Bateria o pojemność 6500 mAh według producenta ma wystarczyć na cały dzień i noc pracy.

Ceny: od ok. 630 USD
Info: www.one-netbook.com