One Mix 2 Yoga - Prawdziwy mikrokomputer

Wdawałoby się, ze kategoria netbooków czas swojej świetność ma już za sobą. Nic bardziej błędnego. Dowodem na to, że rynek wciąż potrzebuje takich konstrukcji, jest premiera laptopa OneMix 2 Yoga chińskiej firmy One Netbook. Komputer jest nie tylko miniaturowy, ale również z laptopa może szybko zamienić się w mały tablet.

ilustracja: Xiaomi

OneMix 2 Yoga bardziej przypomina eleganckie aluminiowe pudełeczko o wymiarach 182x110 cm i wadze 515 gramów niż pełnoprawnego laptopa. To co ewentualnie wskazuje na to, że mamy do czynienia nie z przerośniętym telefonem czy tabletem, jest grubość urządzenia wynosząca 17 mm. Komputer wyposażono w 7-calowy wyświetlacz Full HD o rozdzielczości 1920x1200 pikseli, który dzięki specjalnemu zawiasowi można przekręcić o 360 stopni i korzystać z Yogi jak z tabletu. Z tego względu producent oferuje nawet do niego opcjonalne piórko dotykowe, pracujące z 2048 poziomami nacisku.

Tym co sprawia, że tego malucha można traktować jak laptopa jest wbudowana klawiatura o stosunkowo dużych jak wymiary całego komputera klawiszach. W One Mix 2 nie znajdziemy klasycznego trackpada. Zamiast niego mamy nietypowy sensor podczerwieni umieszczony pomiędzy klawiszami, podobnie jak trackpoint znany z Thinkpadów. Obok urządzenia wskazującego umieszczono również czynnik linii papilarnych.

Sercem One Mix 2 jest dwurdzeniowy procesor Intel Core m3-7Y30 Dual Core taktowany zegarem do 2,6 GHz. W podstawowej konfiguracji CPU wspiera 8 GB pamięci DDR3 RAM, a za grafikę odpowiada zintegrowany procesor graficzny Intel HD Graphics 615. Rolę pamięci masowej pełni dysk SSD o pojemności 256 GB, na którym zainstalowany jest Windows 10.

Po prawej stornie obudowy umieszczone zostały złącza USB-C, USB 3.0, czytnik kart microSD, micro HDMI, wyjście słuchawkowe. Łączność bezprzewodową zapewniają Wi-Fi 802.11 ac (i niższe) oraz Bluetooth 4.0. Bateria o pojemność 6500 mAh według producenta ma wystarczyć na cały dzień i noc pracy.

Ceny: od ok. 630 USD
Info: www.one-netbook.com

1077 laptopów porównywanych co godzinę
55 nowych rankingów każdego miesiąca
1360 ofert z 11 sklepów

cookies

Używamy cookies w celach świadczenia usług i statystyk.
Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane na Twoim urządzeniu. Możesz zmienić te ustawienia.